Vitamin C

Tajemství vitaminu C v kosmetických přípravcích

Céčko‘ je dobré nejen při chřipce. Vitamin C totiž stimuluje produkci kolagenu a je jediným skutečným antioxidantem, u kterého se tato vlastnost prokázala. Dnes je už vědecky nezpochybnitelné, že významně přispívá k ochraně před stárnutím pokožky. Vedle toho, že podporuje tvorbu kolagenu, který s věkem ubývá, a silných antioxidačních vlastností má i řadu dalších blahodárných účinků. Aby měl ale vitamin C pro pokožku očekávaný omlazující efekt, je důležitá forma vitaminu C obsažená v kosmetickém přípravku. Značka Quintessence® i tentokrát využila nejnovějších vědeckých poznatků a přináší na trh jedinečné Serum C. Nebo chcete-li, silný vitamin C pro každý věk i typ pleti.

Kosmetika Quintessence

Vitamin C neutralizuje volné radikály, které jinak poškozují DNA a jiné molekuly. Volné radikály vyvolané UV zářením jsou podle odborníků z 95 % zodpovědné za předčasné stárnutí kůže. Používání tak silného antioxidantu jakým je vitamin C, je tedy základním předpokladem pro minimalizaci viditelných známek stárnutí. V kosmetických přípravcích však může mít pro pleť žádoucí efekt pouze v případě, že je využitý ve správné formě.

Serum C z exkluzivní kosmetické řady Q-SkinScience® patří v tomto ohledu ke špičce. Obsahuje vitamin C ve formě kyseliny L-askorbové, jediné formě vitaminu C, kterou lidské tělo dokáže přímo zpracovat. Quintessence ví, že v běžném stavu je kyselina L-askorbová vysoce nestabilní a že je k její stabilizaci pro kosmetické využití potřeba sofistikovaná technologie. A na ní si společnost také zakládá. Její patentová technologie výroby navíc snižuje obsah vody a minimalizuje oxidaci. Optimální koncentrace kyseliny L-askorbové zajišťuje maximální vstřebávání pokožkou. Serum tak pokožce dodává silný vitamin C, který je bezpečný, stabilní a pro pokožku vysoce přínosný.

Q-SkinScience® Serum C je velmi účinné antioxidační a zpevňující sérum. Stimuluje produkci kolagenu a zlepšuje kožní tonus i elasticitu, zmenšuje jemné vrásky, urychluje hojení poranění kůže, pomáhá omezovat záněty, zmírňuje zarudnutí a v neposlední řadě chrání kožní bariéru.

Vitamin C je zkrátka nejen vitaminem zdraví, ale i krásy. Podporuje zdravé zabarvení pokožky, chrání ji před zarudnutím a zanícením, dodává jí jemnost, vláčnost a mladistvý vzhled. Přispívá k tvorbě pigmentu a zjemňuje také nežádoucí skvrny na pleti, které se objevují ve stáří. 

Nahoru