Hyperpigmentace

Stařecké skvrny a jiné pigmentace? Zbavte se jich s Quintessence®

Poruchu pigmentace kůže poznáte podle toho, že se v určitých místech na těle zvýší tvorba kožního barviva a výsledkem jsou tmavé skvrny. Může doprovázet kožní onemocnění nebo být následkem zánětlivých změn kůže. Nejčastěji postihuje ženy, pro které jsou odjakživa největším strašákem takzvané stařecké skvrny. Objevují se už po čtyřicítce a jejich počet s přibývajícím věkem postupně narůstá. Quintessence® nabízí hned dva kosmetické přípravky s efektivním výsledkem při řešení nevzhledných pigmentových skvrn – rozjasňovač pleti a sérum s vitaminem C.

Kosmetika Quintessence

Vznik nevzhledných skvrn vyvolávají UV záření, hormonální změny i genetické dispozice. Dále také slunce, zářiče v soláriích, hormonální antikoncepce, ale i těhotenství či menopauza. U mužů hrají roli zejména genetické faktory.

Klasickým příkladem hyperpigmentace jsou pihy a drobné hnědé plošky, které vznikají po prudkém opalování zejména na obličeji a na zádech. Největším kosmetickým trápením jsou však hyperpigmentace nazývané melasma. Jde o stařecké nebo játrové skvrny hnědého až šedohnědého zbarvení, které se objevují hlavně na obličeji, krku či rukách.Tedy tam, kde není pokožka dostatečně chráněna před sluncem.

Jak nežádoucí pigmentaci předcházet a jak ji řešit?
Naprosto základní podmínkou prevence je nechodit na přímé slunce ani do solárií. A pokud víte, že máte k tvorbě skvrn genetickou dispozici nebo se vám skvrny již začínají na kůži vytvářet, používejte za slunečného počasí opalovací krém s vysokým ochranným faktorem při jakémkoli pohybu venku.

Samy od sebe mohou pigmentové skvrny zmizet jen v některých případech. Děje se tak například u hyperpigmentace související s těhotenstvím. Po porodu mohou skvrny postupně vymizet, často ale až během řady měsíců.

Nejnovější studie potvrzují, že pro redukci již vzniklých pigmentových skvrn jsou nejúčinnější přípravky, které kombinují antioxidanty se složkami s prokazatelným bělícím efektem. Na tomto principu a nejmodernějších technologiích jsou založeny i unikátní kosmetické přípravky Quintessence® Serum C a Quintessence® Skin Brightener – rozjasňovač pleti. Mají jedinečný omlazující účinek, včetně viditelného efektu při zmírňování hyperpigmentací a při snaze o barevné sjednocení pleti.


Sérum s vitaminem C ve formě využitelné kyseliny L-askorbové je silným antioxidantem s přímým dopadem právě na nežádoucí pigmentaci. Vedle toho zlepšuje tonus pokožky a její elasticitu. Rozjasňovač pleti Skin Brightener je kvůli své síle vhodný i pro pokročilejší hyperpigmentaci. S kombinací přírodních, netoxických, bělících a antioxidačních účinných látek dostanete i stařecké skvrny pod kontrolu.

Jak na to?

Ráno i večer si nejdřív vyčistěte tvář, případně i jinou pigmentací postiženou oblast těla přípravkem Purifying Cleanser. Poté na celou tvář a jiné postižené místo aplikujte vrstvu rozjasňovače Skin Brightener. K tomu ještě naneste na čelo, tváře a bradu malou kapku přípravku Serum C a rovnoměrně rozetřete po celém obličeji. Stejně postupujte i v případě nežádoucí pigmentace pokožky na jiném místě těla. 

Nahoru